search
'Stranger Things'-ster helemaal klaar met slechterik spelen: "Het breekt me op"
Series / Nieuws

'Stranger Things'-ster helemaal klaar met slechterik spelen: "Het breekt me op"

Het spelen van het uiterste kwaad is niet iets wat een onschuldige acteur onberoerd laat.

In het vierde seizoen van de megahit Stranger Things maakte de kwaadaardige entiteit Vecna zijn opwachting, vertolkt door de Britse acteur Jamie Campbell Bower. Nu hij opnieuw in de huid van de slechterik is gekropen voor het volgende seizoen, laat hij weten er helemaal klaar mee te zijn.

Vecna, oftewel Henry Creel, is misschien wel de meest memorabele kwelgeest uit de populaire Netflix-serie. De rol heeft zoveel indruk op Bower gemaakt dat hij zelfs met zijn therapeut heeft overlegd om voorlopig geen slechteriken meer te spelen.

Even wat vrolijkers


Tijdens een panel op Orlando MegaCon 2025 gaf Bower aan dat hij niet bang is om vast te blijven hangen aan het imago van een slechterik, maar dat hij er simpelweg genoeg van heeft: "Eerlijk gezegd denk ik niet dat ik in de nabije toekomst weer een slechterik ga spelen. Het breekt me op."

Bower maakte zijn debuut in seizoen vier als Henry Creel, een patiënt in het laboratorium van Dr. Brenner (Matthew Modine), waar Eleven (Millie Bobby Brown) haar krachten voor het eerst ontdekte. Later transformeerde hij in Vecna, een angstaanjagende entiteit die zijn slachtoffers op brute wijze confronteert met hun diepste trauma's voordat hij hen vernietigt.

Nog meer onheil in zicht


Bower was een van de eerste acteurs die hints gaf over seizoen vijf, en beschreef het als "compleet gestoord." In het komende seizoen speelt hij opnieuw een centrale rol, en hoewel hij uitkijkt naar het slotseizoen, is hij bereid afscheid te nemen van zijn zware rol:



“Het was een geweldige reis om deel uit te maken van iets waar zoveel mensen van houden, en ik ben er zelf ook dol op. Maar ik ben er klaar voor om het latexmasker aan de wilgen te hangen en Vecna vaarwel te zeggen.”
Interesse om voor ons te komen schrijven? Wij zijn op zoek naar freelance redacteuren.

Aanbevolen artikelen