search
Toekomst Prime Video's spannende spionageserie op losse schroeven
Series / Nieuws

Toekomst Prime Video's spannende spionageserie op losse schroeven

Ondanks het gigantische budget dat in de serie werd gestoken, lijkt het niet het beoogde succes te hebben opgeleverd.

Soms proberen streamingdiensten een vlaggenschipserie te lanceren, en in 2023 deed Prime Video dat met Citadel. Maar door recente ontwikkelingen is de toekomst van deze spionageserie onzeker.

Met een enorm budget voor zowel productie als marketing werd Citadel als een veelbelovend project neergezet. De verwachtingen werden echter niet volledig waargemaakt, en met het vertrek van Jennifer Salke als hoofd van Amazon MGM Studios lijkt de serie op losse schroeven te staan.

Tijdelijke pauze of permanent?


Volgens meerdere bronnen is het tweede seizoen van de hoofdserie uitgesteld van de geplande herfst van 2025 naar de lente van 2026. Daarnaast zijn alle spin-offs voorlopig stopgezet, mogelijk zelfs voor onbepaalde tijd.

De serie, met Richard Madden en Priyanka Chopra in de hoofdrollen, werd geproduceerd door Joe en Anthony Russo en ging begin 2023 van start. Het project was opgezet als een tv-alternatief voor James Bond, maar kreeg vooral aandacht vanwege de torenhoge kosten.

Flink op de kosten gejaagd


Door uitgebreide heropnames en problemen achter de schermen steeg het productiebudget tot maar liefst 300 miljoen dollar voor slechts zes afleveringen. Met een prijskaartje van 50 miljoen per aflevering is Citadel de op één na duurste serie ooit, na het eerste seizoen van The Rings of Power.



Citadel was het prestigeproject van Salke, die met spin-offs als Citadel: Honey Bunny en Citadel: Diana een compleet franchise-universum wilde opbouwen. Of die plannen nog doorgaan, blijft onzeker. Voor nu zijn alle afleveringen van het eerste seizoen nog steeds te streamen op Prime Video.

Aanbevolen artikelen