search
Groots opgezette spionage-franchise van Prime Video krijgt slecht nieuws
Series / Nieuws

Groots opgezette spionage-franchise van Prime Video krijgt slecht nieuws

Een ambitieus opgezet project werd niet het fenomeen waar de makers op hoopten.

In april 2023 lanceerde Prime Video een van de duurste series ooit. De spionageserie Citadel had een duizelingwekkend budget van ruim $ 300 miljoen. Daarnaast kondigde het moederbedrijf Amazon aan dat dit pas het begin was van hun Spyverse.

In oktober 2024 ging Citadel: Diana in première, wat zich in Italië afspeelt. Ten slotte startte een maand later de Indiase serie Citadel: Honey Bunny. Variety bericht dat deze twee spin-offs geannuleerd zijn en dat de verhaallijnen in het nieuwste seizoen van de oorspronkelijke serie verwerkt zullen worden.

Ambitieuze opzet


Jennifer Salke was destijds het hoofd van Amazon MGM Studios en het idee voor Spyverse is van haar hand. Hoewel beide spin-offs goed scoorden is besloten om niet te verlengen.

Ondanks het grote budget en de ambitieuze opzet groeide het Spyverse niet uit tot de grootse franchise die het streamingplatform voor ogen had. Variety berichtte eerder dat Salke's vertrek voor een deel samenhangt met het tegenvallende succes van de series.

Niet definitief


Citadel werd vrij snel na de première al vernieuwd met een tweede seizoen, dat naar verwachting in het tweede kwartaal van 2026 wordt verwacht. De verhaallijnen van Diana en Honey Bunny zullen hierin verwerkt worden. Het afscheid van deze personages is dus niet definitief. In de tussentijd kun je de 'Citadel'-series bekijken op Prime Video.

Aanbevolen artikelen